Gjermania e mbyll pjesën e parë me epërsi minimale ndaj Kosta Rikës - Gazeta Express
string(67) "gjermania-e-mbyll-pjesen-e-pare-me-epersi-minimale-ndaj-kosta-rikes"

Gjermania e mbyll pjesën e parë me epërsi minimale ndaj Kosta Rikës

Sport

Gazeta Express

01/12/2022 20:48

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Kosta Rikës dhe Gjermanisë, e vlefshme për xhiron e tretë dhe të fundit në Grupin E në Kupën e Botës “Katar 2022”.

45 minutat e parë në stadiumin “Al Bayt” u mbyllën me rezultatin 0:1, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Serge Gnabry e shënoi golin e vetëm në minutën e dhjetë.

Sipas këtij rezultati, Gjermania kalon në 1/8 e finales në Kupën e Botës nga pozita e dytë e grupit. /Gazeta Express/