Gjendja në Veri, Lajçak flet me eurodeputetin që është raportues i PE'së për Serbinë - Gazeta Express
string(82) "gjendja-ne-veri-lajcak-flet-me-eurodeputetin-qe-eshte-raportues-i-pese-per-serbine"

Gjendja në Veri, Lajçak flet me eurodeputetin që është raportues i PE’së për Serbinë

Lajme

Gazeta Express

28/09/2023 22:19

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak është takuar me deputetin sllovak i cili është raportues për Serbinë në Parlamentin Evropian

Me të Lajçak ka folur për situatën në veriun e Kosovës, si dhe për dialogun Kosovë – Serbi.

Lexo Edhe:

”Patëm një diskutim të mirë me deputetin e Parlamentit EVROPIAN  VladoBilcik. Folëm për situatën aktuale në veri të Kosovës, dialogun dhe zhvillimet më gjerë rajonale”, ka shkruar Lajçak.

Sllovakia është një nga pesë shtetet e Bashkimit Evropian që akoma nuk e kanë njohur Kosovën.

Po ashtu nga ky shtet vjen edhe emisari i BE-së, Miroslav Lajçak. /Gazeta Express