Gjendet trupi i pajetë i njërit prej pengjeve izraelite të rrëmbyer nga Hamasi gjatë sulmit të 7 tetorit - Gazeta Express
string(104) "gjendet-trupi-i-pajete-i-njerit-prej-pengjeve-izraelite-te-rrembyer-nga-hamasi-gjate-sulmit-te-7-tetorit"

Lajme

Gazeta Express

18/05/2024 23:39

Gjendet trupi i pajetë i njërit prej pengjeve izraelite të rrëmbyer nga Hamasi gjatë sulmit të 7 tetorit

Lajme

Gazeta Express

18/05/2024 23:39

 Trupi i një pengu izraelit, i cili u kap nga militantët e Hamasit ndërsa ishte në një udhëtim me biçikletë, është nxjerrë nga Gaza, ka njoftuar ushtria izraelite.

Forumi i Pengjeve dhe Familjeve të Zhdukura tha se Ron Benjamin, 53 vjeç, po ngiste biçikletën e tij në Kibbutz Be’eri në Izrael kur u mor peng gjatë sulmit të 7 tetorit.

Lexo Edhe:

Ai tha: “Ronit i pëlqente të udhëtonte në Izrael dhe në mbarë botën, dhe ai e donte muzikën”.

r