Gjendet një “Range Rover” e djegur në një fshat të Durrësit, dyshimet e policisë - Gazeta Express

Gjendet një “Range Rover” e djegur në një fshat të Durrësit, dyshimet e policisë

Gazeta Express

19/01/2020 11:35

Një automjet i djegur është gjetur në zonë e Shkallnurit në Durrësit mjeti është i llojit Range Rover.

kamze

Policia po verifikon nëse mjeti është i njëjti me atë që u krye rrëmbimi i një personi në zonën e Kamzës në Tiranë.

Policia po verifikon për numrin e shasisë mjetit.

Më 17 janar në Kamzë u fut me forcë brenda një automjeti një 47 vjeçar i quajtur Jak Prenga, për fatin e të cilit nuk dihet asgjë.

Ngjarja ndodhi rreth orës 11:44 paraditen e së premtes së javës së shkuar, në rrugën “London”, ku dy persona të maskuar e kanë futur me dhunë në makinën e tyre 49-vjeçarin Prenga dhe janë larguar në drejtim të paditur.