Gjendet e mitura nga Prishtina që u raportua e zhdukur, thotë se u sulmua seksualisht - Gazeta Express

Gjendet e mitura nga Prishtina që u raportua e zhdukur, thotë se u sulmua seksualisht

Lajme

Gazeta Express

20/09/2021 9:18

Një vajza e mitur nga Prishtina, ka raportuar në polici se është sulmuar seksualisht nga dy djem po ashtu të mitur, raporton Express

Viktima ishte raportuar e zhdukur më 17 shtator, ndërkaq të nesërmen është paraqitur në stacion policor bashkë me familjarët, ku ka raportua se është sulmuar seksualisht nga dy të mitur.

Lexo Edhe:

Policia në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se rasti është iniciuar si “person i zhdukur/i gjetur, sulm seksual”

“Prishtinë , 17.09.2021 – 17:30.  Në lidhje me rastin është raportuar se me 18.09.2021 viktima femër kosovare (e mitur) e cila ka qenë e raportuar si e zhdukur,   është paraqitur në stacion policor  së bashku me familjarët  e saj  dhe ka raportuar se është sulmuar seksualisht nga dy të dyshuar meshkuj kosovarë (të mitur). Rasti është duke u hetuar nga njësitë relevante”, thuhet në raportin e policisë./GazetaExpress/