Girona e jashtëzakonshme, e mposht Barcelonën dhe merr primatin - Gazeta Express
string(62) "girona-e-jashtezakonshme-e-mposht-barcelonen-dhe-merr-primatin"

Girona e jashtëzakonshme, e mposht Barcelonën dhe merr primatin

Futboll

Gazeta Express

10/12/2023 23:16

Girona po vazhdon me paraqitje spektakolare.

Liderja e re e La Ligës e mposhti sonte Barcelonën me rezultat 2:4 në udhëtim.

Lexo Edhe:

Dovbyk, Gutierrez, Varely dhe Stuani shënuan për mysafirët, shkruan Gazeta Express.

Kurse, dy golat e Barcelonës i realizuan Leëandoëski dhe Gundogan.

Me këtë fitore, Girona tani është e vetme në krye të renditjes tabelës me 41 pikë, dy më shumë se Real Madridi.

Në anën tjetër, Barcelona mbetet e katërta me 34 pikë, shtatë më pak se liderja e elitës së futbollit spanjoll.