Gërvalla e njofton, Kurti jep informacionin: Janë liruar të gjithë policët, përveç zëvendësdrejtorit Jankoviq - Gazeta Express
string(106) "gervalla-e-njofton-kurti-jep-informacionin-jane-liruar-te-gjithe-policet-pervec-zevendesdrejtorit-jankoviq"

Gërvalla e njofton, Kurti jep informacionin: Janë liruar të gjithë policët, përveç zëvendësdrejtorit Jankoviq

Lajme

Gazeta Express

18/04/2024 11:47

Kryeministri Albin Kurti ka konfirmuar nga mbledhja e Qeverisë se janë liruart katër nga pesë zyrtarët policor po mbaheshin në Rashkë të Serbisë. Ai tha se ata janë liruar dhe se i ndaluar vazhdon të mbetet vetëm zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviq, shkruan Gazeta Express.

“Informacionet e fundit na njoftojnë që të gjithë policët e ndaluar të cilët I përmenda në fjalën time hyrëse tashmë janë liruar, përveç zëvendësdrejtorit  të përgjithshëm të Policisë së Kosovës Dejan Jankoviq. Pra zv.drejtori policisë vazhdon që të mbahet në burg në Serbi”, ka thënë Kurti.

Lexo Edhe:

Përveç Jankoviqit, dje u ndaluar edhe zyrtarët Sinisha Miliq, Zoran Marinkoviq, Boban Simeunoviq dhe Ramiz Ibrahimi.

Kurti tha se zyrtarët policorë ishin ndaluar në pikat kufitare mes Kosovës dhe Serbisë në Merdarë, Dheu i Bardhë e Jarinjë, si dhe në një pikëkalim kufitar mes Serbisë dhe Kroacisë. /Express/