Gerrardi kërkon durim nga Coutinho - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

14/01/2022 19:29

Gerrardi kërkon durim nga Coutinho

Futboll

Gazeta Express

14/01/2022 19:29

Menaxheri i Aston Villas, Steven Gerrard i kërkoi durim të sapoardhurit Philippe Coutinho, duke thënë se, në momentin e duhur ai do të “zgjidhet”. 

Trajneri anglez konfirmoi se Coutinho do të mund të ketë minuta këtë të shtunë kundër Manchester United dhe vlerësoi brazilianin.

Lexo Edhe:

Coutinho përfundoi në Aston Villa në formë huazimi me një opsion blerjeje nga Barcelona deri në fund të sezonit.

“Ai është një talent fantastik. Ne jemi shumë me fat që e kemi dhe, duke pasur kohën e duhur, ai do të çlirohet.  Vetëm emri i tij frymëzon njerëzit. Ajo që ai ka bërë në këtë sport frymëzon njerëzit. Nuk kam dyshim se me kalimin e kohës , do të shohim Philippe Coutinhon autentik ”,tha Gerrard në një konferencë për shtyp.