Gazetarja e sportit sulmohet në finalen e Superkupës mes Trepçës dhe Pejës - Gazeta Express
string(74) "gazetarja-e-sportit-sulmohet-ne-finalen-e-superkupes-mes-trepces-dhe-pejes"

Gazetarja e sportit sulmohet në finalen e Superkupës mes Trepçës dhe Pejës

Lajme

Gazeta Express

17/09/2023 22:08

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është tejet i shqetësuar me lajmin për sulmin ndaj gazetares së ArtMotion, Ulpiana Emra, në finalen e Superkupës mes Trepçës dhe Pejës.

Emra është sulmuar nga tifozët derisa po raportonte në finalen e Superkupës në basketboll mes Trepçës dhe Pejës, njofton AGK.

Lexo Edhe:

Raportohet se gazetarja është sulmuar me shishe nga tifozët në tribunë, dhe ka marrë lëndime në trup.

“Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës dënon këtë sulm ndaj koleges Emra, dhe i bën thirrje Policisë së Kosovës që sa më parë të identifikojë sulmuesin/it, dhe t’i sjellë pranë drejtësisë ashtu që të marrin dënimet konform ligjit”, thuhet në reagimin e AGK-së.