Gazetarja e BBC dëshiron të përqafojë Zelenskyn gjatë konferencës, reagimi i Presidentit bëhet viral - Gazeta Express
string(99) "gazetarja-e-bbc-deshiron-te-perqafoje-zelenskyn-gjate-konferences-reagimi-i-presidentit-behet-viral"

Gazetarja e BBC dëshiron të përqafojë Zelenskyn gjatë konferencës, reagimi i Presidentit bëhet viral

Lajme

Gazeta Express

09/02/2023 13:44

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ndodhet në Bruksel ditën e sotme. Së bashku me kryeministrin britanik, Rishi Sunak ai mbajti një fjalim para liderëve të BE-së.

Një moment i veçantë që ka shkaktuar dhe të qeshura në sallë, ishte kur një  gazetare e BBC ka kërkuar një përqafim nga presidentit ukrainas, por në fund hezitoi.

Lexo Edhe:

Mirëpo përballë këtij hezitimi, Zelensky e mirëpriti si ftesë dhe shkoi i pari për t’i dhënë një përqafim të ngrohtë