Gazetari shqiptar tregon historinë prekëse pse nuk e do verën aspak - Gazeta Express

Gazetari shqiptar tregon historinë prekëse pse nuk e do verën aspak

Rozë

Gazeta Express

21/05/2020 14:34

Moti me shi apo me diell? Gazetari tregon pse nuk e do stinën e verës deh arsyen prekëse nga fëmijëria.

Gazetari i njohur nga Kosova, Nderim Neziri, ka bërë një lidhje direkte në emisionin #gjesi në T7, ku ka folur për temën se a i pëlqen më shumë moti me shi apo ai me diell.

Neziri tregoi se ai nuk e do motin e nxehtë, diellin dhe verën në përgjithësi, ndërsa mes emocionesh tregoi arsyet.

Ai tha se ky mospëlqim për verën vjen që nga fëmijëria, kur shoqëria dhe të afërmit e tij shkonin në bregdet dhe ai mbetej vetëm në Kosovë, pasi prindërit e tij punonin dhe nuk kishin mundësi për vite me radhë të shkonin.

Rrëfimin e plotë të tij mund ta ndiqni në videon më poshtë:

#gjesi: Moti me shi apo me diell – gjirafaVideo