Gazetari i Sky Sports e "korigjon" raportimin, thotë se përleshja ndodhi mes tifozëve anglezë dhe serbë - Gazeta Express
string(100) "gazetari-i-sky-sports-e-korigjon-raportimin-thote-se-perleshja-ndodhi-mes-tifozeve-angleze-dhe-serbe"

Futboll

Gazeta Express

16/06/2024 23:37

Gazetari i Sky Sports e “korigjon” raportimin, thotë se përleshja ndodhi mes tifozëve anglezë dhe serbë

Futboll

Gazeta Express

16/06/2024 23:37

Një përleshje e madhe sot ndodhi në Gelsenkirchen mes tifozëve të Anglisë dhe tifozëve të Serbisë.

E mediumi i madh anglez, Sky Sports fillimisht raportoi se përleshja ka ndodhur mes tifozëve shqiptarë dhe serbë, duke thënë se nuk ka pasur tifozë anglezë të përfshirë.

Lexo Edhe:

Kështu nuk raportoi edhe mediumi gjerman, BILD, që tha se përleshja ndodhi mes anglezëve dhe serbëve, dy vendeve që luajtën në mbrëmje më pas.

E gazetari i Sky Sports e ka korrigjuar raportimin, duke thënë se tifozët anglezë kanë qenë të përfshirë.

“Tifozët e Anglisë janë përfshirë në një incident “të izoluar” pranë qendrës së Gelsenkirchen, ka konfirmuar policia gjermane. Të paktën gjashtë persona janë plagosur dhe disa janë arrestuar, megjithëse asnjë nga të arrestuarit nuk besohet të jetë tifoz i Anglisë, thuhej në mediumin Sky Sports.

Anglia arriti ta mposht Serbinë 1:0 në duelin që përfundoi para pak minutash.