Gazetari i famshem britanik e quan Djokovicin kopil dhe patetik - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

31/07/2021 22:42

Gazetari i famshem britanik e quan Djokovicin kopil dhe patetik

Sporte tjera

Gazeta Express

31/07/2021 22:42

Gazetari dhe prezantuesi i famshëm britanik, Piers Morgan e ka quajtur tenistin serb kopil dhe patetik.

Djokovic humbi sot në luftë për medaljen e bronztë nga spanjolli Pablo Carreno dhe mbeti pa medalje në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Lexo Edhe:

Sjellja patetike e kopilit nga Novak Gjokoviç në Lojërat Olimpike sot – duke thyer raketa, duke sharë dhe duke u tërbuar dhe duke u tërhequr nga dyshet duke i kushtuar kështu partneres së tij një medalje. Ai i la shokët e tij të skuadrës, fansat e tij poshtë dhe vendin e tij poshtë. Veprime të turpshme nga një kampion i supozuar” – tha Morgan

Djokovic, i pari në botë momentalisht mbeti pa asnjë medalje nga këto Lojëra, edhe pse kishte premtuar se do të bëhej kampion olimpik. /Gazeta Express/