Gazetari i 'Al Jazeera' humb 22 anëtarë të familjes gjatë një sulmi izraelit - Gazeta Express
string(74) "gazetari-i-al-jazeera-humb-22-anetare-te-familjes-gjate-nje-sulmi-izraelit"

Lajme

Gazeta Express

07/12/2023 15:21

Gazetari i ‘Al Jazeera’ humb 22 anëtarë të familjes gjatë një sulmi izraelit

Lajme

Gazeta Express

07/12/2023 15:21

Al Jazeera raporton se një nga gazetarët e saj humbi 22 anëtarë të familjes së tij në një sulm izraelit në kampin e refugjatëve Jabalia.

Momen Al-Sharafi u godit më 6 dhjetor. Nëna, babai i Al-Sharafit, tre nga vëllezërit e motrat e tij dhe disa nga fëmijët e tyre thuhet se u vranë.

Lexo Edhe:

Në tetor, një tjetër reporter i Al Jazeera, Wael Al-Dahdouh humbi gruan, djalin adoleshent, vajzën e vogël dhe nipin në një sulm izraelit në Gaza qendrore.

Sipas Komitetit për Mbrojtjen e Gazetarëve, bombardimet e Izraelit në Gaza kanë qenë më vdekjeprurësit për gazetarët që nga viti 1992.