Garuesit nga Tajlanda s’ia lënë "shej" goditjet e kundërshtarëve, vallëzon dhe e rrahë veten në ring - Gazeta Express
string(96) "garuesit-nga-tajlanda-sia-lene-shej-goditjet-e-kundershtareve-vallezon-dhe-e-rrahe-veten-ne-ring"

Garuesit nga Tajlanda s’ia lënë “shej” goditjet e kundërshtarëve, vallëzon dhe e rrahë veten në ring

Sporte tjera

Gazeta Express

20/09/2022 9:45

Zakonisht, garuesit e sporteve luftarake e mbrojnë veten nga gjuajtjet e kundërshtarit.

Por, një sportist nga Tajlanda është vërtet special, shkruan “Gazeta Express”.

Lexo Edhe:

Në fakt, luftëtarit Rodtang Jimungnon nuk i mjaftojnë goditet e kundërshtarëve, të cilat duket se i përballon me mjaft lehtësi, madje pa e mbrojtur fare fytyrën, siç mund ta shihni duke klikuar KETU

Në një video që është bërë virale në internet, luftëtari i “Thai Muay Thai fighter”, i cili aktualisht garon në “ONE Championship”, shihet teksa vallëzon në ring dhe sikur nuk i mjaftojnë goditjet e kundërshtarëve, pasi ai e godet edhe veten në fytyrë me grushte.

25 vjeçari është kampion i botës në “ONE Flyweight Muay Thai”, por ka edhe tituj të tjerë të fituar gjatë karrierës, në sportin ku mund përdoren këmbët dhe duart për goditje. /Gazeta Express/