Garuesit e Kosovës e nisin me humbje edhe në badminton - Gazeta Express
string(54) "garuesit-e-kosoves-e-nisin-me-humbje-edhe-ne-badminton"

Garuesit e Kosovës e nisin me humbje edhe në badminton

Sport

Gazeta Express

25/07/2022 22:32

Edhe garuesit e badmintonit, Baton Haxhiu e Fijona Mustafa nisën sot garat në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj.

Garat e badmintonit zhvillohen në grupe. Haxhiu u përballë me armenin Manvel Harutyunyan, ndaj të cilit i mungoi përvoja, pavarësisht se humbi 2:0 në sete.

Lexo Edhe:

Mustafa zhvilloi dy ndeshje, të cilat i humbi nga Petra Hart e Hungarisë dhe Katja Ellingsen e Norvegjisë.

Batoni zhvillon nesër tri ndeshje tjera, ndërsa Fijona dy.

Kujtojmë se “EYOF 2022” është duke u mbajtur në Banska Bystrica të Sllovakisë. /Gazeta Express/