Gareth Bale apo Ernest Muci? Futbollisti shqiptar mahnit botën e futbollit - Gazeta Express

Gareth Bale apo Ernest Muci? Futbollisti shqiptar mahnit botën e futbollit

Futboll

Gazeta Express

15/09/2021 20:55

Loja e Ernest Mucit është bërë virale në rrjetet sociale dhe po komentohet me të madhe.

Talenti i Shqipërisë bëri një lëvizje magjike në Europa League në ndeshjen mes Legia Warshavës dhe Spartak Moskës.

Lexo Edhe:

Te goli i fitores, që e shënoi sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Lirim Kastrati, talenti i Shqipërisë bëri një vrapim të jashtëzakonshëm që për adhuruesit e futbollit është i njohur.

Tifozët, me reagime të shumta në twitter, e kanë krahasuar atë vrapim me të Garath Bale, në finale të Kupës së Mbretit kundër Barcelonës.

Sido që të jetë, Kombinimi fantastik mes Mucit e Kastratit ia solli tri pikët Legias në Europa League. /Gazeta Express/