Garda e Republikës merr në ruajtje godinën e SPAK dhe GJKKO - Gazeta Express
string(59) "garda-e-republikes-merr-ne-ruajtje-godinen-e-spak-dhe-gjkko"

Shqiperi

Gazeta Express

01/02/2023 10:44

Garda e Republikës merr në ruajtje godinën e SPAK dhe GJKKO

Shqiperi

Gazeta Express

01/02/2023 10:44

Nga sot Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) dhe Prokuroria e Posaçme (SPAK) do të ruhen nga Garda e Republikës dhe jo më nga Policia e Shtetit.

Sipas vendimit të marrë në korrik të vitit të kaluar nga Garda ruhen dhe dy institucionet e tjera të Vettingut të krijuara pas reformës në drejtësi, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dhe Kolegji i Posaçëm i Ankimimit.

Lexo Edhe:

/Gazeta Express