Ganimete Musliu kritikon vendimet e Qeverisë Kurti për lehtësimin e masave - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

01/06/2020 14:02

Ganimete Musliu kritikon vendimet e Qeverisë Kurti për lehtësimin e masave

Lajme

Gazeta Express

01/06/2020 14:02

Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu ka kritikuar qeverinë në detyrë të udhëhequr nga Albin Kurti dhe vendimet që janë marrë dje në mbledhje të ekzekutivit, raporton Gazeta Express.

Përmes një shkrimi në Facebook, Musliu thotë se vendimet e djeshme të qeverisë janë marrë veç sa për të thënë.

Sipas saj, realiteti është krejt ndryshe nga ajo se çka është vendosur dje në qeveri.

Ajo ka përmendur kryetarët e komunave që kanë kundërshtuar hapjen e çerdheve, e ka thënë se ka një javë që janë duke punuar normalisht kafiteritë./Express/