Futbollisti i Veronës: Ne e fitojmë titullin - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

27/02/2021 23:32

Futbollisti i Veronës: Ne e fitojmë titullin

Futboll

Gazeta Express

27/02/2021 23:32

Antonin Barak bën shaka se Verona do të ‘fitojë Scudetto’ kur të arrijnë potencialin e tyre të plotë pasi mbajnë Juventusin në një barazim 1-1.

Bianconeri kishte kaluar në epërsi përmes Cristiano Ronaldos, i asistuar nga Federico Chiesa, por Verona ktheu golin e barazimit me golin e Antonin Barak.

“Ky është çelësi i lojës sonë, ne jemi shumë agresivë dhe të fortë fizikisht, atëherë mund të hedhim edhe cilësi. Kjo është mënyra se si ne e luajmë futbollin tonë, ”tha Barak për DAZN.

“Ne e fitojmë Scudetto”, tha me buzëqeshje Barak.

/Gazeta Express/