Fury flet pas humbjes: Nuk do të qaj, do të rikthehem së shpejti - Gazeta Express
string(62) "fury-flet-pas-humbjes-nuk-do-te-qaj-do-te-rikthehem-se-shpejti"

Fury flet pas humbjes: Nuk do të qaj, do të rikthehem së shpejti

Boks

Gazeta Express

19/05/2024 9:10

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë.

Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin nga gjyqtarët.

Ishte raundi i tetë ai që bëri diferencën, me Usyk që ishte gati ta nokautonte Furyn.

“Besoj se e fitova ndeshjen. Besoj se ai fitoi disa raunde, por unë fitova më shumë prej tyre. Ne do të kthehemi te familjet tona dhe do të shihemi sërish në tetor”.

“Unë nuk do të ulem këtu dhe të qaj dhe të kërkoj justifikime”, ka thënë Fury.

Tani, Usyk ka të gjithë titujt në pronësi në kategorinë e rëndë.