Fury dhe Usyk "kapen" mes vete një ditë para meçit historik - Gazeta Express
string(57) "fury-dhe-usyk-kapen-mes-vete-nje-dite-para-mecit-historik"

Boks

Gazeta Express

17/05/2024 21:02

Fury dhe Usyk “kapen” mes vete një ditë para meçit historik

Boks

Gazeta Express

17/05/2024 21:02

Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk.

Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha kategorive.

Fury është kampion i peshave të rënda në WBC, (34-0-1, 24 KO), kurse Usyk (21-0, 14 KO), mban titujt e peshave të rënda WBA, IBF, WBO dhe IBO.

Por, paraqitja e tyre e fundit sot një ditë para meçit nuk ka shkuar më së miri në botë, pasi kishte ‘nxehje gjakërash’ mes njëri tjetrit.