Furrtari nga Hasi shqyen pasaportën me gjithë vizë, thotë se nuk shkon më në gurbet - Gazeta Express
string(82) "furrtari-nga-hasi-shqyen-pasaporten-me-gjithe-vize-thote-se-nuk-shkon-me-ne-gurbet"

Furrtari nga Hasi shqyen pasaportën me gjithë vizë, thotë se nuk shkon më në gurbet

Gazeta Express

17/12/2019 14:34

Një qytetar është revoltuar keq, duke e shqyer pasaportën e tij me gjithë vizën e vendosur që e kishte aty.

Shumë njerëz po presin gjatë për një vizë të mundshme, që të dalin jashtë shtetit për punë dhe për të jetuar.

Lexo Edhe:

Por duket se dikush nuk po ka dëshirë që ta lëshojë Kosovës edhe pse ka vizë në pasaportë.

Në një fanpage në Facebook, është publikuar një video e një qytetari ku shihet duke shqyer pasaportën me vizë.

Ai derisa e shqyen pasaportën thotë se më nuk do të shkojë që të punojë në furrë dhe do ta lë gurbetin.

Personi i cili shqyen pasaportën është nga zona e Hasit dhe është furrtarë.

Ndërkaq edhe pse video është bërë virale, duket se pasaporta ka qenë me afat të skaduar, pasi që ajo është e shpuar dhe ka dy vrima në të.

Më poshtë mund ta shihni këtë video.