FSK angazhohet për shuarjen e zjarreve në komunën e Suharekës - Gazeta Express
string(61) "fsk-angazhohet-per-shuarjen-e-zjarreve-ne-komunen-e-suharekes"

FSK angazhohet për shuarjen e zjarreve në komunën e Suharekës

Lajme

Gazeta Express

02/08/2021 15:37

Forca e Sigurisë së Kosovës vazhdon të jetë e angazhuar me personel dhe pajisje në shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë zonën e fshatit Shtupeq dhe komunën e Suharekës, si pasojë e temperaturave të larta qe po mbizotërojnë në vendin tonë.

“Togu i Gatishmërisë në Operacion përmes Qendrës Operative te Shtabit të Përgjithshëm të FSK-së ka pasur një koordinim dhe bashkëpunim të mirë edhe me ekipet e KFOR-it Amerikan, të cilët gjatë këtyre ditëve kryen një serë intervenimesh nga ajri, duke e lehtësuar lokalizimin dhe shuarjen e vatrave të zjarrit.

Lexo Edhe:

Forca e Sigurisë së Kosovës është e gatshme të mbështes  autoritetet  civile me qëllim të minimizimit të rrezikut dhe lehtësimit të pasojave të shkaktuara  nga situata me zjarret”, thuhet në njoftimin e tyre.