Fruti që ua pushon dhimbjen e kohës - Gazeta Express
string(35) "fruti-qe-ua-pushon-dhimbjen-e-kohes"

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

14/12/2021 22:21

Fruti që ua pushon dhimbjen e kohës

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

14/12/2021 22:21

Nëse keni dhimbje të vazhdueshme koke, atëherë është më mirë të ktheni sytë nga një zgjidhje natyrale sesa të merrni ilaçe që nuk janë shumë të mira për shëndetin tonë.

Për këtë mund të ju ndihmonte limoni, nëse e vendosni atë në kokën tuaj.

Lexo Edhe:

Por limoni ka edhe funksione të tjera dhe një ndër ato është humbja e kilogramëve me dietën me limon. Dieta me limon do të ju ndihmojë që të humbisni peshë dhe si rezultat të keni trupin që keni ëndërruar gjithmonë.

Po ashtu, lëngu i limonit do të ju pastrojë toksinat që grumbullohen çdo ditë në trupin tuaj dhe gjithashtu të forcojnë sitemin tuaj imunitar.