Franko Sterle rikthehet te Vëllaznimi - Gazeta Express
string(37) "franko-sterle-rikthehet-te-vellaznimi"

Sport

Gazeta Express

19/07/2022 20:15

Franko Sterle rikthehet te Vëllaznimi

Sport

Gazeta Express

19/07/2022 20:15

Franko Sterle është rikthyer sërish te KB Vëllaznimi.

Klubi gjakovar ka njoftuar këtë të martë për arritjen e marrëveshjes me trajnerin kroat, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Sterle ishte te “kuqezinjtë” në pjesën e parë të sezonit në sezonin e fundit.

Franko Sterle tani do të drejtojë skuadrën në Superligën e Kosovës.

Kujtojmë se KB Vëllaznimi sot njoftoi gjithashtu se ndihmëstrajner do të jetë kroati tjetër, Josip Plantak.

Njoftimi i plotë nga KB Vëllaznimi:

“ Franko Sterle rikthehet në poziten e krye trajnerit

Pas suksesit që pati sezonin e kaluar Franko rikthehet në krye të ekipit. Edhe pse sezonin e kaluar ishte pjese e ekipit vetem për gjysmen e kampionatit ishte ndër më meritorët për suksesin e ekipit. Trajneri është duke punar tash e sa kohë në ndërtimin e ekipes dhe shume shpejt do të fillojnë pergatitjet për sezonin e ri. ?

Welcome back Frank”. /Gazeta Express/