FOTO/ Aksident në Llogara, përplasen dy mjete, shkaktohet radhë kilometrike - Gazeta Express
string(72) "foto-aksident-ne-llogara-perplasen-dy-mjete-shkaktohet-radhe-kilometrike"

FOTO/ Aksident në Llogara, përplasen dy mjete, shkaktohet radhë kilometrike

Shqiperi

Gazeta Express

07/08/2022 17:54

Një aksident ka në mesditë në aksin që lidh Vlorën me bregdetin e Jugut, pranë Llogarasë.

Përplasja e dy automjeteve ka paralizuar trafikun në këtë segment rrugor, mjaft të frekuentuar nga pushues që zgjedhin bregun e Jugut.

Lexo Edhe:

Radha e automjeteve në pritje ka qenë kilometrike në të dy kahet e rrugës.

 640 0 16e3d316783b8fa0fdbacdd34ebda79e

Njoftimi i policisë:

Sot, rreth orës 16:45, në aksin rrugor Llogara-Orikum, një automjet tip “Audi” me drejtues shtetasin A. V., 27 vjeç, është përplasur me një automjet tip “Mitsubishi”, drejtuesi dhe pasagjeri i të cilit po transportohen në spital, për ndihmë mjekësore.

Shërbimet e Qarkullimit Rrugor kanë marrë masa për qarkullimin e mjeteve me një rrugëkalim, deri në largimin e automjeteve të aksidentuara nga vendi i ngjarjes.

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

/Gazeta Express