(FOTO) 20 destinacionet më shumëngjyrëshe në Evropë - Gazeta Express
string(49) "foto-20-destinacionet-me-shumengjyreshe-ne-evrope"

Shqiperi

Gazeta Express

28/03/2023 21:37

(FOTO) 20 destinacionet më shumëngjyrëshe në Evropë

Shqiperi

Gazeta Express

28/03/2023 21:37

Me kryeqytetet e saj të fuqishme, qytetet e gjalla bregdetare dhe fshatrat e bukur që duhen parë për t’u besuar, Evropa është plot ngjyra në çdo kuptim të mundshëm të fjalës.

Njëzet nga destinacionet më spektakolare të kontinetit, janë renditur më poshtë:

Lexo Edhe:

Ishulli Burano, Itali

Ishulli Burano, Itali

Juzcar, Spanjë

Juzcar, Spanjë

Reikjaviku, Islandë

Reikiavik, Islandë

Cinque Terre, Itali

Cinque Terre, Italy

Nyhavn, Kopenhagen

Copenhagen, Denmark

Wroclaw, Poloni

Wroclaw Old Town, Poland

Longyearbyen, Norvegji 

Longyearbyen, Norway

Menton, Francë

Menton, France

Gjiri i Napolit, Itali

Procida Island, Italy

Yorkshire, Angli

North Yorkshire, England

Pazari i Madh i Stambollit, Turqi 

Grand Bazaar, Istanbul, Turkey

Notting Hill, Angli

 Notting Hill, London, England

Costa Nova, Portugali

Costa Nova, Portugal

Keukenhof, Holandë

Keukenhof, Lisse, The Netherlands

Colmar, Francë

Colmar, France

Teror, Spanjë

Teror, Spain

Torbole, Itali  

Torbole, Italy

Girona Riverfront, Spanjë

Girona Riverfront, Spain

Sighisoara, Rumani

Sighisoara, Romania

 “Hotel of Colors”, Pantone, në zemër të Brukselit.

Pantone Hotel, Brussels, Belgium