Formacionet zyrtare: Portugali – Zvicër, Xhaka e Shaqiri nga fillimi – Ronaldo në bankën rezervë - Gazeta Express
string(90) "formacionet-zyrtare-portugali-zvicer-xhaka-e-shaqiri-nga-fillimi-ronaldo-ne-banken-rezerve"

Formacionet zyrtare: Portugali – Zvicër, Xhaka e Shaqiri nga fillimi – Ronaldo në bankën rezervë

Sport

Gazeta Express

06/12/2022 18:52

Portugalia dhe Zvicra do të përballen sonte mesvete në 1/8 e finales në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 20:00, në stadiumin “Lusail Iconic”, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Fernando Santos e ka lënë Cristiano Ronaldon në bankën rezervë për këtë ndeshje, teksa Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri do të luajnë nga fillimi te “Helvetikët”.

Formacionet zyrtare:

Kujtojmë se fituesi nga kjo ndeshje në çerekfinale do të përballet me Marokun, që eliminoi Spanjën. /Gazeta Express/