Formacionet zyrtare nga derbi në Ligën e Kombeve, Itali – Angli - Gazeta Express
string(60) "formacionet-zyrtare-nga-derbi-ne-ligen-e-kombeve-itali-angli"

Formacionet zyrtare nga derbi në Ligën e Kombeve, Itali – Angli

Sport

Gazeta Express

23/09/2022 19:47

Ndeshja kryesore për natën e sotme në Ligën e Kombeve, do të zhvillohet mes Italisë dhe Anglisë.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “San Siro”, me fillim prej orës 20:45 – shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Pas katër xhirove të zhvilluara në Grupin 3 të Ligës A, italianët janë në pozitën e tretë me 5 pikë, kurse anglezët të fundit me vetëm 2 pikë.

Ndeshja e parë e zhvilluar mes këtyre dy kombëtarëve në “Molineux Stadium”, kishte përfunduar baras dhe pa gola.

Formacionet zyrtare: Itali – Angli

/Gazeta Express/