Florian Wirtz shpallet lojtari i sezonit në Bundesligë - Gazeta Express
string(54) "florian-wirtz-shpallet-lojtari-i-sezonit-ne-bundeslige"

Futboll

Gazeta Express

20/05/2024 19:00

Florian Wirtz shpallet lojtari i sezonit në Bundesligë

Futboll

Gazeta Express

20/05/2024 19:00

Futbollisti Florian Wirtz ka pasur një super sezon si në aspektin ekipor, si atë individual.

Wirtz ka arritur ta fitojë titullin e kampionit në Bundesliga me Bayer Leverkusenin, si dhe është në finale të Kupës së Ligës dhe të Ligës së Evropës.

Lexo Edhe:

Në 32 paraqitjet e ligës, gjermani realizoi 11 gola dhe dhuroi 12 asistime.

Këto paraqitje të mira të tij kanë bërë që ai të shpallet lojtari më i mirë i sezonit në Bundesliga për sezonin 2023/24.

Gjatë sezonit, Wirtz u emërua lojtari i muajit tre herë (tetor, dhjetor dhe shkurt).