Florian Marku: “Mbajeni mend, do ta nokautojë në sekondat e para...” - Gazeta Express

Florian Marku: “Mbajeni mend, do ta nokautojë në sekondat e para…”

Sport

Gazeta Express

19/11/2021 10:00

Florian Marku është i gatshëm për përballjen me Jorick Luisetto.

Boksieri shqiptar e ndjen veten të përgatitur si kurrë më parë para përballjes me 33-vjeçarin francez, që numëron 11 fitore dhe dy humbje.

Lexo Edhe:

Në anën tjetër, në boksin profesionist, Marku ka zhvilluar 10 meçe, ka nëntë fitore dhe një barazim.

Meçi mes Markut dhe Luisettos do të zhvillohet të shtunën mbrëma në Londër në SSE Arena.

“Urime kundërshtarit tim që pranoi të ndeshet me mua, por mendoj se ai nuk është në nivelin tim dhe që në sekondën e parë, mbajeni mend këtë pasi do t’i vërsulem, do ta gjuaj dhe do ta nokautoj”.

Meçi mes Markut dhe Luisettos do të zhvillohet të shtunën mbrëma në Londër në SSE Arena. /Gazeta Express/