Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton - Gazeta Express

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Boks

Gazeta Express

21/11/2021 0:12

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka vazhduar me fitore në peshat e lehta.

Marku arriti fitore me vendim unanim të gjyqtarëve përballë boksierit Jorick Luisetton, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Prej fillimit të meçit, boksieri shqiptar kishte dominimin dhe nuk lejoi befasi deri në fund të meçit, ndonëse nuk arriti të fitonte me nokaut.

Kështu, Marku mbetet i pamposhtur, që prej 11 meçeve ka 10 fitore dhe vetëm një barazim.

Në anën tjetër Luisetto ka 14 meçe, prej të cilave ka fituar 11 dhe ka humbur 3. /Gazeta Express/