Flori Mumajesi bëhet i “rrezikshëm” në after party. Nga puthjet me këngëtaren greke, te skenat e nxehta me koleget - Gazeta Express

Rozë

Gazeta Express

14/12/2019 11:26

Flori Mumajesi bëhet i “rrezikshëm” në after party. Nga puthjet me këngëtaren greke, te skenat e nxehta me koleget

Rozë

Gazeta Express

14/12/2019 11:26

Nuk e ka fshehur kënaqësinë e të qenit edhe këtë vit fitues, por si kompozitor. Flori Mumajesi ka qenë ai që e ka shijuar shumë after party-n që organizohet çdo vit pas natës finale te “Kënga Magjike”.

Vjet, në 20-vjetorin e “Këngës Magjike”, fitoi çmimin e parë edhe si këngëtar, me këngën “Plas”. Sivjet ia qëlloi përsëri, por kësaj here ka meritë të madhe në sukses edhe këngëtarja Eneda Tarifa, një bishë e vërtetë e të kënduarit live dhe në nota të larta, aq sa dukej e pabesueshme se sa përfekte ishin notat e saj, njësoj si një studio.

flori-fifi=kenga-magjike

Pra, dy artistë të shkëlqyer bashkuan forcat për të dhënë një këngë të merituar fituese. Gjatë after party-t, Flori dhe Eneda janë komplimentuar nga artistët. Ndërkohë, Flori ka preferuar të krijojë një intimitet disi gazmor me këngëtaren greke.

kenga-magjike-flori-mumajesi

Maria Kiou ishte pjesë e finales me këngën “Mallon trelenomai”, këngë e cila u pëlqye shumë. Flori, duke përfituar edhe nga prezenca e paparazzit tonë, s’ka lënë vend pa e puthur Marian.

kenga-magjike-flori-mumajesi2

Por nuk i ka kursyer përqafimet dhe puthjet as me koleget e tjera, si me Anxhela Peristerin, Fifin etj.

flori-fifi=kenga-magjike1
kenga-magjike-flori-mumajesi3
flori-anxhela-kenga-magjike

Në after party vihet re mungesa e shumë këngëtarëve, të cilët ishin pjesë e natës finale.

Madje, disa prej tyre nuk i kanë kursyer fjalët e hidhura për fesativalin dhe Gjebrean edhe në publik. /PANORAMAPLUS.AL

flori-eneda
kastro-zizo
kenga magjike-anxhela-peristeri
kenga magjike-anxhela-peristeri1
kenga magjik-eneda-tarifa-fifi
kenga-magjike1
kenga-magjike3
kenga-magjike-adrola
kenga-magjike-ardit
flori-mumajesi
kenga-magjike-ardit-gjebrea
kenga-magjike-eneda-tarifa-rovena-dilo
kenga-magjike-rovena-dilo