Flet shqiptari i parë i vaksinuar kundër koronavirusit - Gazeta Express

Flet shqiptari i parë i vaksinuar kundër koronavirusit

Lajme

Gazeta Express

30/07/2021 23:41

Mërgimtari Imer Shehu u bë ndër shqiptarët e parë që u shfaq vullnetar për t’u vaksinuar ndaj Covid-19, vitin e kaluar në Londër.

Ai u zgjodh në mesin e 10.000 personave për ta testuar imunizimin në njerëz, derisa tha se në përzgjedhjen e tij mund të ketë ndikuar edhe nacionaliteti, njofton Klankosova.tv.

Lexo Edhe:

Shehu që jeton në Londër nuk ia kishte frikën efekteve të vaksinës aq sa i druhej fushatës anti-vaksinim që bëhej atë kohë.

43 vjeçari u bëri thirrje kosovarëve që të mos kenë frikë dhe të imunizohen sa më shpejtë që të ketë sa më pak viktima nga virusi.