Fitoren bindëse e Kosovës U18, nesër synohet bileta e Botërorit - Gazeta Express
string(62) "fitoren-bindese-e-kosoves-u18-neser-synohet-bileta-e-boterorit"

Sporte tjera

Gazeta Express

01/03/2024 12:42

Fitoren bindëse e Kosovës U18, nesër synohet bileta e Botërorit

Sporte tjera

Gazeta Express

01/03/2024 12:42

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll ka fituar bindshëm në ndeshjen e dytë në IHF Trophy Intercontinental.

Të premten në mëngjes në Tashkent të Uzbekistanit, vajzat tona fituan ndaj Guatemalës me rezultat 31:12. Cilësia ishte plotësisht në anën tonë dhe rezultati e dëshmon këtë.

Lexo Edhe:

Si fituese e grupit, Kosova U18 avancon në gjysmëfinale. Të shtunën përballemi me Kaledoninë e Re. Me fitore sigurojmë finalen dhe po ashtu kualifikimin në Kampionatin Botëror që në verë mbahet në Kinë.

Ndaj Guatemalës, Arjeta Imeraj u shpall lojtare e ndeshjes. Ajo i realizoi 7 gola, sa i kishte edhe Andra Uglani. 6 gola i shënoi Arona Krasniqi.

Kualifikimi në Botëror do të jetë sukses historik.