Fitore me shije të hidhur, Alaba dëmton ligamentet - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

24/11/2021 23:23

Fitore me shije të hidhur, Alaba dëmton ligamentet

Sport

Gazeta Express

24/11/2021 23:23

Real Madridi mund ta humbasë për një kohë të gjatë David Alaban.

Mbrojtësi ka dëmtuar ligamentet e gjurit në fitoren e Realit 3-0 ndaj FC Sheriff.

Lexo Edhe:

Gjatë ditës së enjte lojtari do të bëjë ekzaminime më të thella për të vërtetuar shkallën e dëmtimit.

Ancelotti ka ndjesinë se lëndimi nuk është i rëndë, por nga ana tjetër ekziston frika se ka mundur t’i dëmtojë shumë ligamentet.

Alaba është shtylla e mbrojtjes së Realit dhe nëse lëndimi është më i rëndë se që duket, atëherë do të jetë një mungesë e madhe në mbrojtjen e Los Blancos. /Gazeta Express/