Finalja e Kupës së Italisë mes Atalantas dhe Juventusit, Gjimshiti nga minuta e parë - Gazeta Express
string(83) "finalja-e-kupes-se-italise-mes-atalantas-dhe-juventusit-gjimshiti-nga-minuta-e-pare"

Finalja e Kupës së Italisë mes Atalantas dhe Juventusit, Gjimshiti nga minuta e parë

Futboll

Gazeta Express

15/05/2024 20:17

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Atalantas dhe Juventusit.

Dy ekipet po luajnë në finalen e Kupës së Italisë për këtë edicion, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Pasi e siguroi finalen e Ligës së Evropës, Atalanta do ta kërkojë triumfin sonte në Coppa Italia.

E njëjtë do të jetë edhe për Juventusin që e kërkon trofeun.

Nga minuta e parë për Atalantan do të jetë kapiteni i Shqipërisë, Berat Gjimshiti.

Formacionet zyrtare: