Filmi që theu rekordet e Netflix - Gazeta Express
string(32) "filmi-qe-theu-rekordet-e-netflix"

Rozë

Gazeta Express

07/01/2022 13:10

Filmi që theu rekordet e Netflix

Rozë

Gazeta Express

07/01/2022 13:10

Filmi “Don’t Look Up” i Adam McKay, ku interpretojnë Leonardo DiCaprio dhe Jennifer Lawrence, si një çift shkencëtarësh që përpiqen të bindin botën të marrë seriozisht një asteroid, ka thyer rekorde në Netflix.

Në vetëm 2 javë në Netflix, filmi ka regjistruar 152 290 000 orë transmetim, duke e vendosur atë në krye të renditjes së filmave në gjuhën angleze të shikuar globalisht.

Lexo Edhe:

“Don’t Look Up”, në të cilin gjithashtu interpreton Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill dhe Timothée Chalamet, u shfaq në kinema më 10 dhjetor përpara se të shfaqej në Netflix, 14 ditë më vonë. Madje që në 2 ditët e para të transmetimit në Netflix, filmi regjistroi mbi 111 milionë orë shikime.

Në vendin e dytë qëndron “The Unforgivable” me Sandra Bullock, me 21,3 milionë orë shikime, i ndjekur nga “The Lost Daughter”, me 18,3 milionë orë.