Fillon ceremonia zyrtare, Osmani dhe Konjufca kalojnë pranë gardës së FSK-së - Gazeta Express

Fillon ceremonia zyrtare, Osmani dhe Konjufca kalojnë pranë gardës së FSK-së

Lajme

Gazeta Express

06/04/2021 10:11

Ka nisur ceremonia zyrtare e dorëzimit të detyrës së presidentit të Kosovës, raporton Gazeta Express.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka parakaluar pranë gardës së FSK-së së bashku me kryeparlamentarin Glauk Konjfuca.

Në ceremoni janë duke marrë pjesë ambasadorë të disa vendeve, kryeministri Albin Kurti dhe anëtarë të kabinetit qeveritar.

Gjatë ditës janë paraparë janë paralajmëruar disa aktivitete të Osmanit, përfshirë këtu edhe homazhe./GazetaExpress/