FIBA Europe Cup/ Kosova 3x3 i përfundon garat me humbje - Gazeta Express
string(54) "fiba-europe-cup-kosova-3x3-i-perfundon-garat-me-humbje"

Sport

Gazeta Express

05/06/2022 16:16

FIBA Europe Cup/ Kosova 3×3 i përfundon garat me humbje

Sport

Gazeta Express

05/06/2022 16:16

Kosova 3×3 ka përfunduar garat edhe në konkurrencën e meshkujve.

Ekipi i Kosovës është mundur nga Luksemburgu 10:19, duke përfunduar garat në FIBA Europe Cup.

Lexo Edhe:

Djelmoshat kosovarë e filluan më mirë ndeshjen me një epërsi prej tre pikësh, 5:2, e më pas edhe 8:3, por më pas kishte një rënie.

Këtë e shfrytëzoi Luksemburgu duke barazuar rezultatin në 8:8, e më pas për të kaluar në epërsi 8:11 dhe 9:16, ndërsa në fund pësoi 10:19.

Kjo humbje ishte ndeshja e fundit e Kosovës në FIBA Europe Cup. /Gazeta Express/