FFK-ja shpall ofertë për të drejtat televizive për ndeshjet e Superligës - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

05/08/2020 17:26

FFK-ja shpall ofertë për të drejtat televizive për ndeshjet e Superligës

Futboll

Gazeta Express

05/08/2020 17:26

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK), ka shpallur ofertë për të drejtat ekskluzive për transmetimin e ndeshjeve të Superligës së Kosovës në futboll.

Oferta vlen vetëm për një vit transmetimi, sezonin e ardhshëm 2020/21, dhe do të jetë e hapur për vetëm shtatë ditë, nga 5 deri më 12 gusht, raporton Gazeta Express.

Të drejtat për transmetimin e ndeshjeve të Superligës i ka pasur platforma televizive DigitAlb në dekadën e fundit.

Para dy sezoneve, DigitAlb e kishte vazhduar kontratën me FFK-në për dy vjet.