Feynoord vs Drita, Connah's Quay vs FC Prishtina, formacionet zyrtare - Gazeta Express

Feynoord vs Drita, Connah’s Quay vs FC Prishtina, formacionet zyrtare

Futboll

Gazeta Express

29/07/2021 19:16

Prishtina dhe Drita do të kërkojnë të kalojnë në rundin e tretë kualifikues të Europa Conference League, kur të përballen sot me Connah’s Quay dhe Feyenoordin, përkatësisht.

Derisa Prishtina është pothuajse me një këmbë në rrethin e tretë, pasi e mundi klubin uellsian 4:1 në ndeshjen e parë në Kosovë, Drita do të ketë shumë punë të vështirë, pavarësisht se e ndali me barazim pa gola gjigantin holandez në ndeshjen e parë në Prishtinë, raporton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare për këto sfida.

Feynoord:

Drita:

Connah’s Quay:

FC Prishtina: