Festivali i Teatrove në Ferizaj, programi për sonte - Gazeta Express
string(50) "festivali-i-teatrove-ne-ferizaj-programi-per-sonte"

Festivali i Teatrove në Ferizaj, programi për sonte

Arte

Gazeta Express

01/09/2023 14:24

Sot shënohet dita e 6-të e Festivalit të Teatrove në Ferizaj që po mbahet nga data 27 gusht dhe do të vazhdoj deri më 4 shtator.

“Udhëtimi i gjatë drejt natës” nga Eugene O’Neill me regji të Iliriana Arifit do të luhet sonte me fillim nga ora 19:00, në Teatrin Adriana.

Lexo Edhe:

Mbrëmja muzikore, mbahet me Edona Reshitajn në oborrin e Teatrit Adriana, me fillim nga ora 21:00.

Kujtojmë që Festivali i Teatrove në Ferizaj këtë vit shënon edicionin e 53-të me radhë.

/Express