Fëmijë kosovarë me flamuj, simbole të UÇK-së e shqiponje në ndeshjen e Man Cityt ndaj skuadrës serbe - Gazeta Express
string(99) "femije-kosovare-me-flamuj-simbole-te-uck-se-e-shqiponje-ne-ndeshjen-e-man-cityt-ndaj-skuadres-serbe"

Fëmijë kosovarë me flamuj, simbole të UÇK-së e shqiponje në ndeshjen e Man Cityt ndaj skuadrës serbe

Sport

Gazeta Express

19/09/2023 22:17

Manchester City është duke e zhvilluar sonte ndeshjen e parë për sezonin 2023/24 në Ligën e Kampionëve.

Kampioni në fuqi evropian për kundërshtar ka skuadrën nga Serbia, Crvena Zvezda, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ndeshja është duke u zhvilluar në “Etihad Stadium”, aty ku prezent ka edhe tifozë kosovarë.

Disa fëmijë të një familje nga Kosova, që jeton në qytetin e Manchesterit, janë parë me flamurin e shtetit tonë, si dhe me simbole të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

Ata gjithashtu bënë shqiponjën me duar.

/Gazeta Express/