'Feka' kujton 'Axhën Avni': Një nga një po na lënë të gjithë - Gazeta Express

‘Feka’ kujton ‘Axhën Avni’: Një nga një po na lënë të gjithë

Gazeta Express

15/09/2020 11:08

Aktori Shkumbin Istrefi ka bërë një shkrim prekës për vdekjen e Adem Mikullovcit.

Ata kanë laujtur bashkë në serialin shumë të shikuar “Kafeneja Jonë” dhe aktori e skenaristi Shkumbin Istrefi ka zgjedhur të shkruajë një statur të gjatë me fjalë nga më të mirat për ikjen e kolegut dhe mikut të tij.

Istrefi ndër të tjera shkruan se ndjen dhimbje për faktin Mikullovci na la, por edhe krenari qe pati fatin të nis me të hapat e parë në art dhe ndau me të momente të bukura e të vështira.

Poashtu aktori potencon se një nga një, po na lënë të gjithë ikonat e artit kosovar dhe se Ademi ishte njëri prej kolosëve të artit në Kosovë./Gazeta Express/