Federer me postim fantastik pas pensionimit - Gazeta Express
string(43) "federer-me-postim-fantastik-pas-pensionimit"

Sporte tjera

Gazeta Express

29/09/2022 16:14

Federer me postim fantastik pas pensionimit

Sporte tjera

Gazeta Express

29/09/2022 16:14

Roger Federer ditë më parë i dha fund karrierës së tij fantastike në tenis.

Ai fitoi 20 GrandSlame dhe konsiderohet si një nga tenistët më të mirë në histori të këtij sporti, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ndërkohë ai ka bërë një postim se si përfundoi karriera e tij.

Të gjithë shpresojmë në një fund përrallor. Ja si shkoi e imja: Humba ndeshjen tek të fundit, humba ndeshjen dyshe të fundit, humba ngjarjen time të fundit ekipore, humba zërin tim gjatë javës, humba punën time. Por gjithsesi, dalja ime në pension nuk mund të kishte qenë më peRFect dhe jam shumë i lumtur me mënyrën se si shkoi gjithçka. Kështu që mos e mendo shumë atë fund të përsosur, i yti do të jetë gjithmonë i mahnitshëm në mënyrën tënde”, shkroi Federer në faqen e tij zyrtare në Facebook.