Federata e Serbisë: Nëse UEFA nuk dënon kroatët dhe shqiptarët, ne nuk do luajmë në Euro 2024 - Gazeta Express
string(91) "federata-e-serbise-nese-uefa-nuk-denon-kroatet-dhe-shqiptaret-ne-nuk-do-luajme-ne-euro-2024"

Sport

Gazeta Express

20/06/2024 8:48

Federata e Serbisë: Nëse UEFA nuk dënon kroatët dhe shqiptarët, ne nuk do luajmë në Euro 2024

Sport

Gazeta Express

20/06/2024 8:48

Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Shqipërisë barazuan 2:2 në ndeshjen e raundit të dytë në fazën e grupeve të Euro 2024.

Në tribunat e stadiumit të Hamburgut ishin të pranishëm pothuajse 57 mijë tifozë, shkruan Indeksonline

Lexo Edhe:

Dy tifo-grupet kaluan shumë mirë së bashku, duke kënduar e kërcyer.

Kurse në tribuna u shfaqen thirrje të përbashkëta, si: Vrite serbin”.

E kjo ka qenë arsyeja pse Federata e Futbollit të Serbisë ka bërë një reagim në UEFA. Madje ata kanë kërcënuar me mos-pjesëmarrje të vazhdueshme në Euro 2024.

“FFS do të kërkojë masa më të rrepta nga UEFA edhe me koston e mos vazhdimit të garës. Kjo është skandaloze dhe ne nuk duam të ndodhë më”, tha sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Serbisë.

Kujtojmë që UEFA dje gjatë ditës publikoi vendimin se ka gjobitur Serbinë me 15 mijë euro për shkak të parullave raciste