Fara Chia, banane dhe mollë për më shumë energji - Gazeta Express

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

20/03/2021 1:48

Fara Chia, banane dhe mollë për më shumë energji

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

20/03/2021 1:48

Nëse keni nevojë për enrgji të reja që të nisni diçka apo të mbaroni një punë që e keni në dorë provoni të pini këtë lloj smoothie. Për këtë pije të freskët dhe të shëndetshme ju nevojiten: një banane, një mollë, lëng portokalli, qumësht.

Përbërësit

– 1 banane e ngrirë – e qëruar dhe e prerë në rrathë,

– 1 mollë – e qëruar, e pastruar dhe e prerë në copa,

– ½ filxhan lëng portokalli,

– ¼ filxhan qumësht.

Përgatitja

Të gjithë përbërësit qitni në blender dhe zieni derisa të përftoni masë homogjene. Vendoseni shmoothien në gotë, sipas dëshirës mund t’i qitni edhe pak kanellë, ose fara chia.