Fantastike, Eda Zeqiri del e para në grupin e saj në 400 metra stil i lirë - Gazeta Express

Fantastike, Eda Zeqiri del e para në grupin e saj në 400 metra stil i lirë

Sporte tjera

Gazeta Express

25/07/2021 14:12

Tjetër lajm fantastik ka ardhur për Kosovën nga Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Notarja 16-vjeçare nga Kosova, Eda Zeqiri ka dalë e para në grupin e saj në 400 metra stil të lirë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Lexo Edhe:

Ajo arriti ta përfundonte garën me kohë 4:38.02, shkruan Gazeta Express.

Ajo tani pret që të mësojë se a do jetë koha e saj e mjaftueshme për t’u kualifikuar në finale, ku marrin pjesë 8 sportistë.

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "Results Rank Name 1 1 Time ZEQIRI E 2 Time Behind 4:38.02 TE FLAN T 3 4:38.92 KUIPERS NJ 0.90 4:39.42 1.40"

Videon mund ta shikoni duke klikuar këtu.

Sot në lojërat olimpike garuan edhe Majlinda Kelmendi dhe Drilon Ibrahimi të cilët nuk arritën të sigurojnë medalje olimpike në Tokio 2020.

/Gazeta Express/